متخصص و کارشناس صنعت خودرو

اومودا5، پیام آور سبکی جدید

هفته گذشته فرصتی پیش آمد تا از نزدیک خودروی فونیکس اومودا5 را بررسی و تست کوتاه رانندگی با آن داشته باشم . ( لازم به ذکر است که مدیران خودرو محصولات لوکس و به روز شریک تجاری خود چری ، چون تیگو8 پرو ، تیگو7 پرو ، آریزو6 پرو را با برند فونیکس به بازار ایران عرضه میکند ) و اینبار فونیکس میهمان یک مدل جنجالی و انقلابی خواهد بود و آنهم اومودا5 میباشد .

در اولین برخورد اومودا5 از آنچه در ذهنم بود بزرگتر است ، سبک کاملا مدرن آن  در مجموع شبیه به هیچ خودروی موجود در بازار ایران نمیباشد گرچه در نمای عقب شباهتی را با لکسوس ان ایکس میتوان یافت .

در یک کلام و خلاصه بگویم اومودا5 واقعا  زیباست و گویا از سیاره ایی دیگر آمده ، نمای جلو آن فوق مدرن است و به نوعی اومودا5 از جدیدترین متد طراحی روز استفاده میکند . از سوی دیگر اومودا5 جذابیت دیگری برای ما ایرانی ها دارد و نام آن توسط یک ایرانی در مسابقه جهان نام گذاری چری برای این مدل پیشنهاد داده شد و در نهایت برگزیده شد

طراجی بدنه چشم نواز است ، قطعا اگر با اومودا5 در خیابان حرکت کنید قطعا توجه بسیاری از مردم به روی شما خواهد بود . سبک و استایل اومودا5 تا حد زیادی شبیه خواهر هموطن خود چانگان یونی -تی میباشد که سر و صدای بسیاری را به راه انداخته است .

نمای داخل بسیار حس مدرن و خاصی را میدهد که شبیه هیچ خودرویی نیست . مانیتور بزرگ و مدرن درست مانند تیگو8 پرو در جلوی شما قرار دارد و میرود که به DNA داخلی محصولات مدرن چری بدل گردد .و صندلی ها حس مهیج و اسپورت فوق العاده ایی دارد . نمونه مورد تست از پیشرانه معروف 1.5 لیتری توربو و گیربکس 9 سرعته سی وی تی بهره میجست که اتفاقا آزمایش خود را در ایران و سایر بازارها به خوبی نشان داده و این پیشرانه اخیرا به روزتر و قدرتمندتر شده که در تیگو7 پرو و آریزو6 و ایکس 55 پرو نیز شاهد آن هستیم .

ادامه مطلب
مراحل شکل دهی معرفی یک محصول متمایز نمونه موفق و تاثیرگذار چگونه است ؟

در مجموع این موتور و گیزبکس یرای خودرویی با این وزن و جثه معقول است اما جا دارد تا موتور پر توان 1.6TGDI و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه چون تیگو8 پرو در این خودرو هم استفاده گردد که در این صورت شاهد قدرت نمایی این پرنده  فوق العاده زیبا خواهیم بود و همچنین جا دارد تا لیست کامل آپشن های رفاهی و ایمنی نیز چون تیگو8 پرو برای اومودا در نظر گرفته شود و این خودرو میتواند با 2 سطح فنی و امکانات رفاهی ( فول آپشن- نیمه فول آپشن ) سهم قابل توجهی ازسگمنت خودروهای کراس اوور شیک و مدرن بالای 1 میلیارد تومان را از آن خود نماید .

چری همواره رکورد خود به عنوان بزرگترین و موفق ترین صادر کننده خودروی چینی به بازارهای جهانی را حفظ کرده و بخش عمده این موفقیت مرتبط است با عرضه مدلهای گوناگون در سگمنت های مختلف و ارتقاء محصول و پلت فرم و بهره از به روزترین دانش فنی و متد طراحی و مهندسی است .

باور کنید به زودی شاهد تردد اومودا5 و خودروهایی با این سبک در جاده های اروپا و آمریکا خواهید بود ، این خودروها نشان دهنده پیشرفت فوق العاده صنعت خودروسازی چین میباشند و تعریف سبکی جدید و جهانی است که به روزترین ترند این صنعت را مطابق با نیاز و خواسته جهانی نشان میدهد و این جایی بود که چینی ها به دنبال آن بودند و به آن رسیدند .

نویسنده : بابک صدرایی